Örökké visszatér…

A vállalkozások, cégvezetők ebben az időszakban határozzák meg az év végi bónuszok, valamint a jövő évi biztosítások, munkáltatói juttatások, béren kívüli juttatások keretösszegét.

Ebben a folyamatban az én feladatom az, hogy megfelelő időben, pontosan és az Ön érdekeit messzemenően szem előtt tartva koordináljam az Ön jövő évi (biztosítási) szerződéseinek létrehozását, optimalizálását.

Mint ismeretes, a cafeteria-rendszereket a vállalkozások, vállalatok igyekeznek az adójogszabályok változásait követve módosítani, és lehetőség szerint adómentes  juttatásokkal kiegészíteni.

Cafeteria tevékenységünk során nagy hangsúlyt fektetünk a már meglévő cafeteria rendszerek hatékonyságának növelésére. Ehhez áttekintjük a munkáltatónál biztosított béren kívüli, vagy cafeteria rendszerben adott juttatásokat, valamint a rendelkezésre álló pénzügyi forrásokat. Jó tervezéssel elérhető, hogy a jelenlegi költségkeret további csökkentése mellett a munkavállalói elégedettség növekedjen.

Ebbe az elváráskörbe nagyon jól illeszkednek mind a menedzsment, a felső- és középvezetői rétegeknek, illetve az őket követő pozícióban lévő munkavállalók számára adómentesen adható juttatások, legyen szó akár egy egyszeri, egyösszegű év végi jutalomról, vagy akár egy évente, havonta vagy időszakosan rendszeresen nyújtott pénzösszegről.

A következő szolgáltatásokat nyújtjuk:

• felmérjük a lehetőségeket, megvizsgáljuk korábbi bérügyi megoldásait
• felmérjük a dolgozói elégedettséget
• javaslatot teszünk a jövő évi cafeteriai elemekre
• segítünk szakszerűen bevezetni a cafeteria-rendszert, amely az állam által támogatott pénzügyi megoldásokra épül
• az eredményekből javaslatot teszünk és összeállítunk egy optimális választéklistát a munkavállalói számára, amely a céget és a munkavállalót egyaránt adóelőnyhöz juttatja.

KIEMELT AJÁNLATUNK A MUNKÁLTATÓI LAKÁSCÉLÚ TÁMOGATÁS VIZSGÁLATÁNAK SZOLGÁLTATÁSA

A vissza nem térítendő munkáltatói lakás célú támogatás, mind a munkavállalói mind pedig a munkáltatói szempontból kiváló választás. A munkáltató oldalról optimális, mert adómentesen adható juttatás, alkalmazható a havi törlesztő részletek folyamatos fizetésére, illetve elő- vagy végtörlesztésre is.
A munkavállalói oldalról rendkívül kedvező: a havi törlesztő részlet egy részét vagy a teljes összegét, béren kívüli juttatás formájában adómentesen tudja igénybe venni.

A TÁMOGATÁS ÖSSZEGÉNEK A MEGHATÁROZÁSA:

• vásárlás esetén az ingatlan vételárának a 30%-a, de maximum                         5 000 000 Ft
• építés, bővítés, korszerűsítés esetén a hivatalos költségvetés 30%-a, de maximum 5 000 000 Ft

SZOLGÁLTATÁSUNK:

• megvizsgáljuk, hogy Önnél milyen formában alkalmazható ez a juttatási elem,
• a dolgozói információk begyűjtése után előzetes felmérést végzünk, hogy jogosult-e a támogatásra,
• elvégezzük a jogosultság megállapítását és elkészítjük az összes törvény által előírt nyilatkozatot,
• a teljes biztonság érdekében, egész évben elvégzünk minden olyan feladatot, amit a jogszabályok előírnak.

A vizsgálat azért is fontos, mert a munkáltatónak – és a munkavállalónak is – az alapesetben adó- és járulékmentes juttatásból komoly adófizetési kötelezettsége is keletkezhet, ha rossz következtetéseket von le a vizsgálatból. Célszerű az ellenőrzést és az adminisztrációt szakértőre bízni. Garanciát vállalunk az elvégzett vizsgálatra, így segítségünkkel elkerülhetőek a hibákból adódó extra költségek.

Ezzel a támogatással számos plusz feladatot vállal át cégünk, rengeteg időt és energiát spórolva a munkáltatók és munkavállalók számára. Cafeteria szakértőnk több éves szakmai tapasztalata a garancia a sikeres jogosultság megállapításához.

EGYÉNI KULCSKÉRDÉSEK

A családok, illetve a kis- és középvállalkozások, ahol a család, illetve a vállalkozás mögött általában egy vagy két fő kereső áll, akik könnyen kerülhetnek egy olyan ördögi körbe, ahol a stresszes életből betegség generálódik. Tapasztalatok szerint  a gyors munkába állás kényszere nem hagyja még betegség esetén sem megpihenni a családfenntartót, és így megnő az esélye egy tartós és akár végleges munkaképesség-csökkenés kialakulásának, mely jelentős és akár tartós jövedelem-kiesést okozhat.

Ezért is fontos, hogy Ön gondoljon saját magára, szeretteire, gyermekeire, azokra az emberekre és családokra, akikért felelős, gondolja végig az Önre leselkedő veszélyeket, mérlegelje a kockázatokat.

Ebben a gondolkodásban szívesen leszek a partnere.

Biztos vagyok benne, hogy exkluzív és innovatív konstrukcióink között megtaláljuk azokat, amelyek teljes körű védelmet adnak Önnek, az Ön egészségének, az Ön életének, az Ön családja biztonságának és nem utolsósorban a zsebében lévő pénznek.

Innovatív megoldásaink kompromisszumok nélkül használják ki és alkalmazzák a törvény adta juttatási lehetőségeket, melyek

• megoldást jelentenek az általános bérrendezési kényszerre,

• jelentős bérköltség megtakarítást eredményeznek – 40%-kal olcsóbb, mint a bér,

• segítik a munkaerő megszerzést és megtartást,

• növelik a lojalitást, kötődést, ezáltal csökkentik a fluktuációt,

• alkalmazásukkal úgy tudnak többet adni a dolgozóknak, hogy közben a cégnek kevesebbe kerül.

Bízom a közös gondolkodás és a hatékony együttműködés sikerében!

Lépjen velem kapcsolatba itt!

    Név (kötelező)

    Email cím (kötelező)

    Telefonszám (kötelező)

    Lakcím (település)

    Kérdés, üzenet

    Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

    Ha baráti, ismeretségi körében vannak olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan hálásak lesznek Önnek, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek.

     

    Egészségbiztosítás a munkatársaknak!

    Az egészség is Önnek dolgozik.

    Teljes körű gondoskodás céges juttatásként az Ön és munkatársai számára:
    szűrővizsgálatok + egészségügyi ellátás + összegbiztosítások

    Növelje dolgozói elkötelezettségét, vállalata hatékonyságát, és tegye vonzóbbá az álláskeresők számára cégét privát egészségbiztosítással!
    Óvja munkatársai egészségét, hiszen a vállalati célok eléréséhez nélkülözhetetlenek az egészséges és aktív munkavállalók!

    Miért előnyös önnek vállalatvezetőként a privát egészségbiztosítás?

    Előnyös pénzügyi környezet

    • a biztosítás keretében elérhető minden egészségügyi szolgáltatás és pénzbeli kifizetés adómentes
    • a biztosítás díja nem számít bele az évi 450.000 Ft-os béren kívüli juttatási keretbe
    • betegség esetén gyorsabb ellátás várható, azaz csökkenthetőek a munkáltatói többletköltségek, mint pl. a táppénz és munkaerőpótlás költsége

    Elégedett munkavállalók

    • a szűrővizsgálatoknak köszönhető korai betegségfelismerés miatt egészségesebb és aktívabb munkavállalókra számíthat
    • fenntartható munkahelyet teremt, ahol fontosak a munkatársak, így növeli a lojalitást, és a megbecsülésérzést

    Különböző igények szerint kialakított csomagok

    • a négy különböző biztosítási csomag az egyes dolgozói csoportoknak differenciáltan is választható
    • biztosíthatja összes munkavállalóját, vagy egy külön meghatározott dolgozói kört is

    Ne csak vagyontárgyait biztosítsa, a munkatársak egészségének védelme is elengedhetetlen!

    Miért előnyös a munkavállalóinak, ha privát egészségbiztosításban részesülhetnek?

    • probléma esetén gyors és minőségi ellátásra számíthatnak, emiatt csökkenhet a betegszabadságon töltött idő és kevesebb bérkiesés várható
    • nem kell felesleges időt és energiát áldozniuk a megfelelő ellátás felkutatására
    • előre tervezhetőek a szűrővizsgálatok, melyek segítik megelőzni a komolyabb betegségek kialakulását
    • nem kell magán orvosi ellátásokra költeniük, továbbá akár pénzbeli kifizetésben részesülhetnek baleset és súlyos betegségek esetén
    • nincs várólista, sem hálapénz
    • az Ön választásától függően onkológiai és egyéb diagnosztikai vizsgálatok is rendelkezésre állhatnak szükség esetén (pl.: CT, MR, UH)
    • 24 órában elérhető egészségügyi tanácsadás, betegút-szervezés
    • egészségügyi segítségnyújtás akár Európa teljes területén

    Mind a munkahelyen, mind a magánéletben könnyebb helyt állni egészségesen!

    Ismerje meg a szolgáltatási csomagok tartalmát!
    Lépjen velem kapcsolatba itt!

      Név (kötelező)

      Email cím (kötelező)

      Telefonszám (kötelező)

      Lakcím (település)

      Kérdés, üzenet

      Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

      Ha baráti, ismeretségi körében vannak vállalkozók, cégvezetők és olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan hálásak lesznek Önnek, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek!

      Privát Betegségbiztosítás – Minőségi szolgáltatás

      Hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról, hogy az egészség értéke felbecsülhetetlen. Nem pótolható, nem megvásárolható. Odafigyeléssel, a megbízható orvosi ellátás kiválasztásával azonban megőrizhető.

      Egészsége megőrzéséhez hozzá tartozik a  szűrővizsgálatok rendszere csakúgy, mint a kezdeti egészségügyi problémák időben történő felismerése, kezelése, mielőtt azokból esetleg akut betegség lesz.

      Ha önnél egészségügyi panaszok jelentkeznek, s rászánja magát, hogy orvoshoz menjen, két lehetőség közül választhat:

      • a társadalombiztosítás finanszírozásában tevékenykedő háziorvoshoz, szakrendelésbe, kórházba megy,
      • vagy magánrendelőbe, magánklinikába vezet az útja.

      Mielőtt összehasonlítanánk ezeket, egy harmadik útra hívom fel a figyelmét, amelyet a privát betegségbiztosítás ajánl azoknak az ügyfeleinek, akiknek fontos szempont a pénz, az idő és a minőség. Ezzel a biztosítással Közép-Európa vezető magán-egészségügyi szolgáltatója – rugalmasan és kiszámítható módon segít Önnek egészségesnek maradni, illetve baj esetén professzionális módon vezeti a gyógyulás útján.

      Hasonlítsuk össze immár a három megoldást:

      TB-ellátás:

      • zsúfolt rendelők,
      • hosszas várakozás
      • nem mindig megnyugtató körülmények,
      • várólisták,
      • elégtelen felszereltség,
      • alulfizetett szakdolgozók,
      • elégtelen tájékoztatás a betegségről és következményeiről.
      Magánfinanszírozás:
      • Biztos, hogy megfelelő orvos kezébe kerül?
      • Vajon ott ellenőrzött az ellátás színvonala és az alkalmazott eszközök tára?
      Privát Egészségbiztosítás:
      • egyeztetett időpontok,
      • magas színvonalú ellátás,
      • ellenőrzött profi orvosok,
      • korszerű eszközök,
      • kultúrált környezet,
      • végigkísért betegút,
      • teljes körű orvosi tájékoztatás.

      TB-ellátás:

      • Hálapénz – ingyenes ellátásért fizetek egyszerre sokat.
      Magánfinanszírozás:
      • Egyetlen betegség gyógyításáért fizetek egyszerre sokat.
      Privát Egészségbiztosítás:
      • Több betegség megelőzéséért fizetek rendszeresen keveset + Szűrővizsgálatok

      TB-ellátás:

      • Hálapénz, kb 100.000,- Ft/alkalom
      Magánfinanszírozás:
      • Költség: átlag 260.000,-Ft
      Privát Egészségbiztosítás:
      • havonta 8.345,- Ft

      (*Egy harmincévesen biztosított havi díja, aki az Optimum 65 csomagot választotta (lásd lentebb))

      A privát betegségbiztosítás szolgáltatási csomagjai*

      *A csomagnévben szereplő szám azt jelzi, hogy a biztosított hány éves koráig veheti igénybe a betegségbiztosítás szolgáltatásait (annak az évnek a végéig, amikor a biztosított betölti a 60., illetve a 65. születésnapját)
      **Amennyiben mindkét szülő rendelkezik már legalább egy éve a Prémium 65 biztosítási csomaggal

      Kérjen időpontot ingyenes és kötelezettségmentes személyes tanácsadásunkra! Lépjen velem kapcsolatba itt!

        Név (kötelező)

        Email cím (kötelező)

        Telefonszám (kötelező)

        Lakcím (település)

        Kérdés, üzenet

        Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

        Ha baráti, ismeretségi körében vannak vállalkozók, cégvezetők és olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan hálásak lesznek Önnek, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek.

        Egészségbiztosítás

        egeszsegbiztositas

        Elégedett az egészségügyi ellátással?

        Szeretne széleskörű tájékoztatást kapni a jelenlegi állami egészségügyi ellátás mellett kiemelten fontos privát egészségbiztosítási konstrukciók szükségességéről?

        Egy találkozót megér! Jobb egy fölösleges beszélgetés, mint egy kései!

        Lépjen velem kapcsolatba itt!

          Név (kötelező)

          Email cím (kötelező)

          Telefonszám (kötelező)

          Lakcím (település)

          Kérdés, üzenet

          Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

          Zsákutcában vagyunk, valamit tennünk kell!

          Most akkor lesz nyugdíjunk vagy nem?

          Manapság nagyon nehéz elmennem bárhova, hogy ne szögeznék nekem ezt a kérdést: fogok én egyáltalán nyugdíjat kapni? Fizetem a rengeteg nyugdíjjárulékot, de vajon amikor én leszek öreg, vajon én fogok egyáltalán nyugdíjat kapni?

          Manapság a nyugdíjpénztárak államosítása felkavarta mindenki lelkét – pedig semmi más nem történt, mint egy újabb lépés a hosszú ideje tartó és még sokkal hosszabb ideig folytatódó nyugdíjválságban. Miután ez mindenkit érint, mindenkinek kötelező foglalkoznia vele. Ezért most ebben a sorozatban megmutatom, mi van a színfalak és a politikusok beszédei mögött.

          • Hogyan működik valóban a nyugdíjrendszer?
          • Mi fog történni addig, amíg Ön nyugdíjba fog menni?
          • Mennyi nyugdíjra számíthat?
          • Mit jelent ez a saját életében?
          • Mit lehet tenni?

          Ezekről a kérdésekről fogok írni.

          Kezdjük az elején. Ilyenkor azt szokták mondani, hogy már az ókori görögök is ismerték a nyugdíjrendszert, – csak ez nem igaz. A történelem egész folyamán sohasem voltak állami nyugdíjrendszerek, mindenki csak arra számíthatott, ha megöregszik, akkor a saját gyerekei eltartják kegyelemkenyéren.  Ezért volt sokáig a gyermektelenség a legnagyobb átok, mert nem volt aki a gondunkat viselje öreg korunkra.

          Az állami nyugdíjrendszer viszonylag friss dolog. 1882-ben vezette be Németország, Otto von Bismarcknak kancellár vezetésével. Ennek lényege, hogy minden dolgozótól járulékot kezdtek szedni és cserébe az állam vállalta, hogy a nyugdíjkorhatáron felülieknek (ez akkor 72 év volt!) nyugdíjat fizet. Ez nem volt egy nagy kihívás, mivel akkoriban az átlag életkor 45 év volt. Így a nagyszámú befizetőre nagyon kevés nyugdíjas jutott, konkrétan 12 dolgozó nyugdíjjárulék befizetésére jutott egy nyugdíjas. (Megjegyzem: a nyugdíjrendszer sötét oldala már itt kezdődik. Mert ez a rendszer Bismarcknak olyan jól sikerült, hogy sokkal több járulék folyt be, mint amennyit ki kellett fizetni – a különbözetet az akkori német állam el is költötte másra.)

          Ez az ötlet hamar megtetszett több más országnak és terjedt. De azért annyira nem, hogy mindenütt legyen, hiszen Ázsiában, Afrikában és Dél-Amerika majdnem egyetlen országában sincs és nem is volt soha olyan, hogy állami nyugdíj. Ma a Föld lakosságának kb. 20% jogosult valamiféle állami nyugdíjra – a többiek megvannak nélküle. És ahogy a mindent elöntő frissnyugdíjas japán turisták tömegét elnézem, nem is mindenütt rosszul.

          Persze ahol van is ilyen rendszer, ott is nagyot változott Bismarck óta a világ. Az orvostudománynak és az egészséges táplálkozásnak köszönhetően az emberek sokkal tovább élnek, az átlag életkor 45 évről 70 fölé nőtt. A korábbi családonkénti 10-12 gyerek helyett ma már kevesebb mint kettő születik. A nyugdíjjárulék korábban nagy üzlet volt az államnak, ma már teljes ráfizetés. Például ma Magyarországon a nyugdíjjárulékokból befolyó pénz csak 10 havi nyugdíj kifizetését teszi lehetővé, a többit máshonnan kell átcsoportosítani.

          De mi lesz velünk? Nekünk akkor mi fog jutni? Az elmúlt időszak legbecsületesebb húzása, hogy a nyugdíjjárulékot átnevezték nyugdíjadóvá. Ugyanis a járulék fizetéssel szemben várhatunk valamit, az adót meg elveszik és kész, azért cserébe nem jár semmi!

          A következő részekben megmutatom, mit várhatunk mi, még dolgozó magyar állampolgárok.

          • Mikor mehetünk nyugdíjba?
          • Mennyi lesz az majd akkor?
          • Hogyan lehet ezt rendbe tenni?

          Ha addig sem tud várni, szívesen látjuk egy ingyenes elbeszélgetésre, ahol kiszámítjuk, mennyit kapna és megoldásokat mutatunk egy normális időskor megélésére.

          Lépjen velem kapcsolatba itt!

            Név (kötelező)

            Email cím (kötelező)

            Telefonszám (kötelező)

            Lakcím (település)

            Kérdés, üzenet

            Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

            A tanácsadás díjtalan és kötelezettségmentes.

            Ha baráti, ismeretségi körében vannak olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan örülni fognak, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek.

            Kockázati életbiztosítás az év végéhez közeledve

            • vannak kisgyermekei és felelősen gondolkodik a jövőjükről?
            • Ön a családfenntartó, egyetlen vagy főkereső a családban?
            • van hitele vagy most készül kölcsönt felvenni?
            • céget vezet, az Ön döntéseitől függ a cég léte?
            • alkalmazottként jól keres?
            • Ön vállalkozó?
            • Ön fiatal diplomás?
            • elvált, gyermekét, gyermekeit egyedül nevelő szülő?
            • van akiért, amiért felelősséggel tartozik?

            Beszéljünk az Ön védelmi stratégiájáról és lehetőségeiről, Önről!

            Lépjen velem kapcsolatba!

              Név (kötelező)

              Email cím (kötelező)

              Telefonszám (kötelező)

              Lakcím (település)

              Kérdés, üzenet

              Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

              Öngondoskodás – Egészségbiztosítás – Betegségbiztosítás

              Az egészség a legdrágább értékünk

              Egészség, család: a legfontosabb értékeink

              Egészségbiztosítás

              Egy betegség mind lelkileg, mind anyagilag komoly terhet ró a családra. Mindenkinek fontos, hogy a legjobb körülmények között gyógyulhasson, és közben a családját is biztonságban tudhassa.

              A színvonalas egészségügyi szolgáltatások azonban sokba kerülnek, és a betegség idején a jövedelmünk is lecsökken.

              Az Egészség & életerő programhoz tartozó biztosítással megteremtheti gyógyulásának optimális feltételeit, és áthidalhatja a jövedelemkiesésből származó problémákat.

              Az Egészség & életerőprogram jellemzői
              Az Ön előnyei
              * Megtervezett öngondoskodási forma *Növeli az Ön biztonságérzetét
              *Széles szolgáltatási kör *Szinte minden egészségi probléma esetén, sőt szüléskor is segítséget kap
              *Jelentős összegü szolgáltatások komolyabb egészségi problémák vagy szülés esetén *Az Ön igényei szerint kiválasztott térítési összegek tényleges anyagi támaszt nyújtanak
              *Gyógyulási támogatás *A különböző műtétek utáni rehabilitációhoz is támogatást kap
              *Kórházi napi térítés, a beteg gyermek kórházi tartózkodása esetére is *Kórházi tartózkodása alatt térítéshez juthat, akkor is, ha beteg gyermekével tartózkodik a kórházban.
              *Kiszámítható díjak *Biztosításának díja az életkor emelkedésével nem változik
              *Gyors, udvarias, rugalmas ügyintézés *A szükséges segítség időben érkezik

              És amit még a privát betegségbiztosítás nyújt…

              • Extra térítés:

              egyes szolgáltatások többszöröződnek baleseti eredet, külföldi be következés esetén

              • Ön mindenképpen pénzhez jut:

              az Egészség & életerő program keretében bónuszként kifizetünk egy havi díjat, ha nem kerül sor biztosítási szolgáltatásra, melyet akár egészségének megőrzésére is fordíthat.

              • Különleges gondoskodás hölgyeknek:

              szüléskor jelentősebb összegű támogatást fizetünk

              A privát betegségbiztosítás komoly segítséget jelenthet a nehéz helyzetekben.

              Megérdemelt gondoskodás

              Az európai hátterű UNIQA csoport sok évtizedes betegségbiztosítási tapasztalatának köszönhetően, Önt és családját egy megbízható,  minőségi partner támogatja az élet nehéz pillanataiban.

              • Ugye jól jön a segítség? Ráadásul, ha külföldön vagy baleset következtében kerül sor a műtétre, akkor meghatározott esetekben a csomagban szereplő összeg többszörösét fizeti ki a biztosító.

              • Maximális biztonságra törekszik? A privát betegségbiztosítás mellett Ön most jogosulttá válik két további ingyenes szolgáltatásra is. Az infovonal éjjel-nappal fogadja az ügyfelek hívását, és gyakorló orvosok közreműködésével professzionális segítséget nyújt az egészséggel kapcsolatos kérdésekben. A második orvosi szakvélemény keretében kiemelkedő tapasztalattal és elismertséggel rendelkező nemzetközi orvosspecialisták orvosi távszakvéleményt adnak ügyfeleink részére.

              • Miért várna tovább? Minél hamarabb kezdi el az öngondoskodást, annál olcsóbban jut hozzá. Sőt, biztosítási díja az életkor emelkedésével nem változik.

              Megéri előre tervezni, gondoskodni önmagunkról és családunkról!

              Ismerje meg a privát  egészségbiztosítás szolgáltatási csomagjait, kérjen személyre szóló tanácsadást:

              Lépjen velem kapcsolatba itt!

                Név (kötelező)

                Email cím (kötelező)

                Telefonszám (kötelező)

                Lakcím (település)

                Kérdés, üzenet

                Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

                A tanácsadás díjtalan és kötelezettségmentes.

                Ha baráti, ismeretségi körében vannak olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan örülni fognak, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek.

                Egészségügy

                egeszsegbiztosítas

                Az utóbbi években Magyarországon nagy lendülettel, nagy változások indultak a „szociális ellátó rendszerekben” – magyarul az egészségügyben és a nyugdíjrendszerben.

                Már most látszik, hogy ezek a változások mindenki életébe, kivétel nélkül nagyon bele fognak gázolni a következő évtizedben. Ám attól tartok, hogy soha senki nem fogja nekünk ezeket a „reformokat” érthetően és logikusan elmagyarázni.

                A nyugdíjrendszer kilátásait és lehetőségeit már egy kicsit körbejártam korábbi írásaimban. Ha megengedi, most elmondom, hogy milyen gondolatok fordultak meg az egészségügyről –nem csak- az én fejemben.

                Változatlanul igaz az, hogy politikusok mindig imádnak olyan dolgokat csinálni, amivel a választópolgároknak a kedvében járhatnak, például autópályát, utakat átadni, kórházat, uszodát avatni és nyugdíjat emelni, vagyis adni, adakozni. Ilyenkor népszerűek, és elismeréssel szólnak róluk az emberek.

                Ám előfordul(t), hogy nem számolnak az államkassza lehetőségeivel. Nem teszik föl azt a kérdést, hogy: Telik nekünk erre? És ha igen, akkor: miből?

                Sőt gyakran minden pénzügyi korlátot túllépnek, hiszen időnként gondolkodás nélkül el is adósítják az államot, csak azért, hogy adakozó szenvedélyüket kiéljék. És ekkor jelentkeznek az első bajok: a pénz elfogy és minden adósságot meg kell adni.

                A mai magyar demográfiai helyzet tényei:
                – egyre kevesebb gyerek születik,
                – ők egyre később állnak majd munkába, viszont
                – egyre több idős embert kell eltartani.

                És mit hoznak ezek a tendenciák? Óriási gondokat az egészségügyi ellátásban és a nyugdíjrendszerben.

                Kevesebb dolgozó kevesebb egészségügyi- és nyugdíjjárulékot fizet, és ebből egyre több idős embert kell ellátni és a nyugdíjakat fizetni. És mára a helyzet tarthatatlanná vált.

                Elérkezett az a pillanat, amikor már nem szabad továbbra is homokba dugni a fejünket. Előállt az a helyzet, amikor hosszú előjegyzési határidővel műtétre vagy kezelésre várva legszívesebben sikítanánk: Nekem már ez sem jár?

                Nos: Járni jár, csak nem jut!

                És milyen megoldások kínálkoznak? Innentől kezdve kivétel nélkül mindenki fizessen minden egészségügyi ellátásért, a nyugdíját meg mindenkinek megfelezzük.
                Lehetne, de… Elemezve a való helyzetet, azt hiszem hiú ábránd azt remélni, hogy ma délután valaki kiáll, és ezt megteszi, bár az igazán becsületes megoldás ez lenne.

                Ehelyett a valóság: Eddig az egészségügyi ellátás mindenkinek járt – akár fizetett járulékot akár nem. A törvények lehetővé tették, hogy milliós nagyságrendben úgy is járt egészségügyi ellátás és nyugdíj embereknek, hogy egész életükben egyetlen forint adót vagy járulékot sem fizettek. Ilyen csoport például az őstermelők, …

                Most azonban süllyed a hajó, és igyekszünk tömködni a lyukakat. Legalább mostantól fizessen mindenki járulékot, vagy fizessen az ellátásért.
                Ez lehetne a megoldások egyike, ám van vele egy „aprócska” gond. Már a nyakunkig ér a víz.

                Mi volt eddig az egészségügyben? Egy bizonyos ellátás mindenkinek ingyen járt. Akinek ez nem felelt meg, az elment egy magánorvoshoz, vagy magánkórházhoz, és fizetett. Azt is megtehette, hogy kötött egy speciális egészségbiztosítást és ennek keretében egy magánkórházi, akár osztrák, vagy svájci kórházi ellátást kapott.
                A gyakorlatban azonban az ingyenes ellátást elég jónak és színvonalasnak találták, és döntő többségében a rászorulók oda is fordultak. Magánorvost az emberek nem kerestek és fogadtak tömegesen. A speciális egészségügyi biztosításokat nagyon kevesen kötötték meg.

                Mi erre a válaszlépés, amit napjainkban is látunk: lerontjuk mesterségesen(!) az ingyenes egészségügyi szolgáltatás színvonalát! És az eredmény: egyrészt ez a lerontott színvonalú ellátás olcsóbb, másrészt egyre több olyan ember lesz, aki nem ezt veszi igénybe, hanem elmegy a magángyógyításba és inkább fizet, de a magasabb színvonalat választja. Ám ezek az ellátások az államnak már nem kerülnek semmibe!
                Micsoda ötlet! Addig rontjuk a színvonalat, amíg a befolyó járulékok összege már elegendő a rendszer finanszírozásához.

                Persze ezt mindenki teljes mellszélességgel kiállva tagadja. Ráadásul nagy gyakorlattal, módszeresen és apránként, teszik tönkre a színvonalat. Összevonnak kórházakat… Jön a túlzsúfoltság… Csökken az orvosok, nővérek, létszáma… Képtelenség a sok munkát elvégezni és főleg finanszírozni! Halasztják a műtéteket. Már éves listák is léteznek!!
                És ha élni akarunk, akkor mit teszünk? Igen. Inkább fizetősen is, de megműttetjük magunkat, mert képtelenek vagyunk kivárni, amíg sorra kerülünk. (Mert ilyenkor rájövünk, hogy az életünk és az egészségünk a legfontosabb.) És hogy hol? A kórházak által a fizetőképes ellátás részére bérbe adott a műtőkben!

                Ez a rendszer a világban nem ismeretlen. De nálunk? Most már inkább előbb, mint utóbb nálunk is az lesz. Vagy már az? És alattomos módon erről bennünket megint nem tájékoztattak! És ez nagy baj. Mostanában mindent a fejünk fölött és mögöttünk intéznek, mintha ránk nem tartozna, bennünket nem érintene.

                Nem kell sokat várnunk, és eljön az az idő, amikor kíméletlenül a szemünkbe fogják mondani, hogy ha rossz a szemed, fizess az ellátásért, X összeget! Nem megy? Akkor élj vakon.
                Hitetlenkedik? Elhiszem. És nem kívánom, hogy megtapasztalja, hogy igazam van.

                Erre a most még hihetetlen veszélyre fel kell készülnünk. Úgy kell rendezi a pénzügyeinket, hogy azt feltételezzük, ha majd betegek leszünk, akkor az állam nem fog majd bennünket ingyen gyógyítani.

                És hogy mire készüljünk? Vegyük figyelembe a népesség elöregedési ütemét, vegyük figyelembe az egyre emelkedő egészségügyi ellátási költségeket, és tegyük mérlegre mindezt a befizetett egészségügyi járulékok várható összegével. És amit megállapíthatunk: egyensúly csak akkor áll be, ha az ingyenes egészségügyi ellátás a jelenleginél drasztikusan olcsóbb lesz.

                És hogy miben bízzunk?
                Bízhatunk abban, hogy elüt bennünket valami. Ez viszonylag gyors és fájdalommentes megoldás. Cinikusan azt is mondhatnám, hogy ez a legolcsóbb egészségügyi ellátás: ha be sem kerülünk a gépezetbe. (Megjegyzem ezt a megoldást senkinek nem kívánom.)

                Bízhatunk abban, hogy vasból vagyunk és sohasem leszünk betegek. Van –nem is egy- ilyen ismerősöm.

                És ha úgy alakul, hogy mégis lerobbanunk, akkor még mindig bízhatunk abban, hogy az állami egészségügy mégiscsak ingyen meggyógyít!

                Ön szerint ezek tükrözik a realitást?

                Az én munkám az, hogy pénzügyi terveket készítek. Mindenkinek felhívom a figyelmét arra, hogy ezekbe bizony bele kell kalkulálnunk a jövőbeni egészségügyi költségeket is! Ma már szükséges, hogy erre is tartalékot építsünk fel! Egyetért velem?

                És hogy mi módon? Egy korszerű értékpapír alapú megoldással, ami megőrzi és növeli a megtakarításaink értékét, hogy az mindig összhangban legyen az élethelyzetének megfelelő kiadásokkal.

                Ne érje váratlanul a magas számla! Már most gondoskodjon saját betegbiztosításáról. Ha valaki nagyon fontos Önnek, nehogy pénz kérdése legyen az ő egészsége vagy élete.

                Forduljon szakértőhöz. Kérjen személyes konzultációt! Lépjen velem kapcsolatba itt!

                  Név (kötelező)

                  Email cím (kötelező)

                  Telefonszám (kötelező)

                  Lakcím (település)

                  Kérdés, üzenet

                  Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

                  A tanácsadás díjtalan és kötelezettségmentes.

                  Ha baráti, ismeretségi körében vannak vállalkozók és olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan örülni fognak, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek!

                  Egészségbiztosítás és öngondoskodás – az Ön egészségének őre

                   

                  egészségbiztosítás

                  Egészség csak egy van! Tudjuk.

                  Ám hajlamosak vagyunk elfeledkezni arról, hogy az egészség értéke felbecsülhetetlen. Nem pótolható. Nem megvásárolható. Ön hogy van ezzel?

                  Önnek mi jut eszébe, ha az egészségügy, betegség, baleset kerül szóba?

                  • Színvonalas orvosi ellátás?
                  • Kitűnő, őszinte orvos-beteg kapcsolat?
                  • Korrekt és elengendő információval való ellátottság?
                  • Betegségmegelőzés?
                  • Kultúrált, netán luxus környezet?
                  • Stresszmentes gyógyulás?
                  • Minimális kieső jövedelem?
                  • Anyagi biztonság?

                  Nem feltétlenül. Viszont vágyik rá? Vágyik arra, hogy egészségét odafigyeléssel, megbízható  orvosi ellátás kiválasztásával megőrizhesse?

                  Elárulom, hogy van olyan hely, ahol Ön kiszolgáltatottság helyett professzionális ellátásban részesül. Ha egyszer kipróbálja, garantálom, hogy soha többé nem akar már sorban állni délelőttöket az SZTK-ban, vagy tízezreket kifizetni magánrendelőkben!!!

                  Javaslom, hogy  1 évre próbálja ki a privát egészségbiztosítást, majd döntse el azután, hogy meg akarja-e tartani a csomagot. Ismerve az egészségügy helyzetét, hogy kell, az biztos, a kérdés csak az, hogy melyik csomag!

                  Rendkívül jó a szolgáltatás, magam is kipróbáltam. El sem tudja képzelni, micsoda luxus ellátásban részesül minden „vendég”!  Vendégnek hívom inkább, ugyanis ez nem (csak) betegeknek való szolgáltatás – sőőőőt!!!

                  A napokban az Egészségügyi Minisztériumban (illetve ma már a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága) jártam, és egy ottani dolgozó részéről az volt a feladatom, hogy oldjam meg a családja egészségügyi ellátását, a gyermekének a majdani iskoláztatását, és a nyugdíjukat. Ő ott dolgozik, belelát a rendszerbe – vajon mit lát?

                  Kedves Olvasóm! Önnél rendben vannak ezek? Tudjon meg többet személyes tanácsadásunkon. Lépjen velem kapcsolatba itt!

                    Név (kötelező)

                    Email cím (kötelező)

                    Telefonszám (kötelező)

                    Lakcím (település)

                    Kérdés, üzenet

                    Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

                    Ha baráti, ismeretségi körében vannak vállalkozók, cégvezetők és olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan hálásak lesznek Önnek, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek!

                     

                    Hová lett a nyugdíjam?

                    nyugdíj - nyugdíjbiztosítás

                    Hogyan szerezzem vissza?

                    Ma a vízcsapból is az folyik: átalakul a nyugdíjrendszer. És azt jól tudjuk, ha valamiről azt mondják, hogy átalakul, az általában azt jelenti, hogy a dolog rosszabbra fordul!
                    A most nyugdíjba vonulók átlagosan az utolsó nettó fizetésük, 63%-át kapják meg az első nyugdíjukként.
                    De mire számíthatnak a mai negyvenesek és ötvenesek?

                    Egy régi vicc jut az eszembe:

                    Megoldották a nyugdíjasok problémáit. – De hogyan?
                    Mától átmehetnek az úttesten, tilos jelzés ellenére.
                    Használják ki, mert jövőre kötelező lesz!

                    Sőt még jellemzőbb a könyv, a Hová lett a sajtom? Egy élvezetes, lendületes olvasmány a változásról, és az alkalmazkodásról. A történet tanulságait maga a könyv is kiemeli:

                    • A sajt boldogít!
                    • Minél nagyobb becsben tartod a Sajtot, annál inkább függővé válsz tőle!
                      • Aki nem hajlandó változni, úgy jár mint a dínók!
                      • Mit tennél, ha nem félnél?
                      • Gyakran szagold meg a Sajtodat, hogy tudd, mikor túl régi már!
                      • Ha új irányba haladsz, könnyebben találsz ÚjSajtot!
                      • Ha túllépsz a félelmeden, szabad leszel!
                      • Képzeljük el már a felfedezése előtt az ÚjSajt ízét, – ez elvezet a Sajthoz!
                    • Minél hamarabb mondasz le a RégiSajtról, annál hamarabb találsz ÚjSajtot!
                    • Bölcsebb az útvesztőben kutakodni, mint Sajt nélkül egyhelyben ülni!
                    • Régi elképzelés nem vezet ÚjSajthoz!
                      • Amikor megérted, hogy az ÚjSajt megtalálása örömet hoz az életedbe, új útra léptél.
                    • Ha korán felfigyelünk az apróbb változásokra, könnyebben alkalmazkodunk a későbbi nagyobb átalakulásokhoz.
                    • A változás elkerülhetetlen. A Sajtot mindig eltüntetik. Mindig számíts a változásra! Készülj fel rá, hogy a Sajt eltűnik. Figyeld meg a változást. Gyakran szagold meg a Sajtodat, hogy tudd, mikor kezd romlani! Gyorsan alkalmazkodj a változáshoz! Minél hamarabb mondasz le a RégiSajtról, annál hamarabb találsz ÚjSajtot. Változz Te is! Haladj a Sajttal! Élvezd a változást! Kóstolj bele a kalandba és élvezd az ÚjSajt ízét! Mindig légy készen a változásra és örülj neki, mert ameddig változik körülötted minden, addig élsz is. A megszokott Sajtot „valaki” mindig el fogja tüntetni, ÚjSajtot keresni viszont Neked kell.

                    Hogy szól Önnek ez a történet, ha a Sajt helyére a Nyugdíj szót teszi?

                    Látja a párhuzamot?

                    A magyar társadalom rohamosan elöregszik – és ez 2013 óta csak tovább gyorsul, mióta az ötvenes évek elején született, nagy létszámú korosztály (a Ratkó generáció) megy nyugdíjba.

                    • Mindenkinek a saját életéről van szó, amiből csak egy van!

                    • Nem ezzel kellene kísérletezni! Itt nincs főpróba!

                    • Az államra nem számíthatunk! Magunk maradtunk.

                    • Megoldhatjuk mi magunk a saját jövendő nyugdíjunkat? – Igen!

                    • De hogyan? Mekkora havi nyugdíj az, ami kivitelezhető?

                    • Kell most ehhez pénz, vagy működik másképp is?

                    • Milyen eszközeink vannak?

                    • Tudunk-e vissza nem térítendő, állami támogatást szerezni?

                     

                    Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kaphat konkrét válaszokat, tippeket egy személyes tanácsadáson.

                    Lépjen velem kapcsolatba itt!

                      Név (kötelező)

                      Email cím (kötelező)

                      Telefonszám (kötelező)

                      Lakcím (település)

                      Kérdés, üzenet

                      Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

                      A tanácsadás díjtalan és kötelezettségmentes.

                      Ha baráti, ismeretségi körében vannak olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan örülni fognak, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek!

                       

                      Verified by MonsterInsights