Önnek is fontos, hogy a pénzét a legnagyobb biztonságban tudja?
Netán gondolt már arra, hogy a vagyonát legálisan akár külföldön tartsa?
Sőt aranyban?
1. Az arany, mint értékálló befektetési eszköz a történelemben már bizonyított!
- A világgazdasági válság és a globális bizonytalanság miatt a valódi értékállóság felértékelődött.
- Az emberek keresik az értékálló és a befektetések vásárlóértékét ténylegesen megőrizni képes megoldásokat. Az arany megőrzi értékét, míg az aranyért vásárolt eszközök nem!
- Egy családi ház 1933-ban 5 750 $-ba, vagyis 278 uncia aranyba került. 2009-ben 247 900 $, vagyis 260 uncia arany volt az ára, tehát aranyban számítva még 6%-ot csökkent is egy átlagos, új családi ház ára!
- 1908-ban egy Ford T-modellért 850 $-t, vagyis 1300 gr aranyat kértek. 2008-ban egy Ford Mondeo 39 600 $-ba, vagyis változatlanul 1300 gramm aranyba került.
- A befektetési arany történeti távlatokban bizonyította, hogy meg tud felelni a vásárlóerő megőrzése iránti igényeknek! A 2004. évi EU direktíva alapján az aranybefektetések illeték-, vám- és ÁFA-mentességet élveznek, ami nagyban segíti az aranyban történő modern megtakarítási formák elterjedését.
- A fejlettebb európai pénzügyi kultúrákban a befektetési arany egyre jelentősebb szereppel bír a lakosság megtakarításaiban. Németországban a bankbetétekhez mérten több mint 10 százaléknyi aranykészlet van lakossági kézben. Magyarországon ez ma még az 1 százalékot sem éri el.
2. Az arany, mint különleges befektetési eszköz
- Az értékpapírokkal szemben az arany egyik fő előnye, hogy valódi belső (reál) értékkel rendelkezik (azaz nem csupán valakinek a jövőbeni fizetési ígéretét testesíti meg, hanem önmagában hordozza értékét), és mivel nem sajátíthatja ki magának egyetlen ország sem, így igen stabil befektetési eszköznek tekinthető. Nem véletlen, hogy a világ jegybankjai tartalékaik jelentős részét aranyban őrzik, ami a globális aranykészlet 18%-át teszi ki.
- Az arany sajátos jellemvonásai között szerepel, hogy a tapasztalatok alapján mind inflációs, mind deflációs környezetben értékállóságot mutat.
- A föld aranykészletei végesek.* Az arany iránti kereslet (a jegybanki, az ékszerfogyasztási, a befektetési és ipari igény) viszont folyamatosan nő.
- Az arany árát is meghatározzák a kereslet és a kínálat törvényszerűségei. A kitermelés költségei nagymértékben nőttek: ma átlagosan 960 $-ba kerül egy uncia arany bányászatának költsége. S míg 1961-ben 1 tonna kőzetből 12 gramm aranyat tudtak kinyerni, mára ez a mennyiség 0,4 grammra esett vissza!
- Az arany az egyik leglikvidebb pénzügyi eszköz. A nap 24 órájában, szabályozott keretek között kereskednek vele. A befektetők számára ez azt jelenti, hogy nemesfémüket gyorsan és alacsony költségek mellett szerezhetik be vagy tehetik készpénzzé, ami igen nagy előny más belső értékkel is bíró befektetésekkel (például a termőföld, ingatlan) szemben!
- Az aranybefektetésnél igen fontos, hogy csak a nemzetközileg elismert, ún. “Good Delivery”** minősítéssel rendelkező finomítók szabványos termékeit vásároljuk meg, ugyanis ezek értékesítésénél nem fognak terhelni bennünket a bevizsgálási költségek.
3. Aranybefektetés
- Az aranyvásárlás nem csupán “virtuális” aranyat eredményez, hanem aranytömbökként fizikailag viheti haza.
- Az összegyűlt arany felett szabadon rendelkezhetünk!
4. Fontos, hogy a megfelelő partnerrel dolgozzunk együtt!
- Ha már megszületett a döntésünk, hogy befektetési aranyban szeretnénk megtakarítani, akkor döntő fontosságú a megfelelő szolgáltató partner kiválasztása, hiszen csak így biztosítható az aranybefektetéseknél elengedhetetlen magas szintű biztonsági, őrzési és vagyonvédelmi kritériumok teljesülése, továbbá az, hogy aranytömbjeink minden igényt kielégítő termékek legyenek!
* A kereslet-kínálati viszonyok folyamatosan csökkenő, kimerülő készletek felé mutatnak. A máig felszínre hozott 163.000 tonna mellett az ismert készletek mennyisége 50.000 tonna. A stabilan növekvő kereslet mellett a kitermelés 2001 óta csökken, párhuzamosan a bányák csökkenő aranytartalmával. A megközelítőleg 80 millió unciányi éves kitermelés mellett az új lelőhelyek feltárása éves átlagban nem haladja meg a 15 millió unciás értéket. A kínálati mennyiségek és a meglévő keresleti trendek mellett a jelenlegi bányakapacitások 15-20 év alatt merülhetnek ki.
**A London Good Delivery szabvány a legkiválóbb minőségű arany szigorú, globális védjegyévé vált. A London Bullion Market Association (LBMA) szabályozása szerint egy Good Delivery aranytömb aranytartalma minimum 99,5%, a rúdon szerepelnie kell a gyártási számnak, az LBMA listáján lévő gyártó pecsétjének, az anyagösszetétel arányának és a gyártási évnek. A “Good Delivery” minősítésű aranyat gyártó finomítók (jelenleg 25 ország 60 finomítója) megfelelnek a legmagasabb minőségi követelményeknek; az általuk készített fizikai arany a világon bárhol, minősítési eljárás nélkül, azonnal pénzzé tehető.
Hozzon létre valódi aranytartalékot, MOST! És vigye haza!
Foglaljon időpontot ingyenes és kötelezettségmentes személyes tanácsadásunkra. Lépjen velem kapcsolatba itt!
A tanácsadás díjtalan és kötelezettségmentes.
Ha baráti, ismeretségi körében vannak olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan örülni fognak, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek!