Időben kell elkezdenünk takarékoskodni, mert csak saját magunkra számíthatunk a jövőben.
Aki ma nem tesz félre, később meg fogja bánni.
Számos különböző konstrukciói létezik mind a hosszú távra befektetők, mind a megtakarítók számára. Ezek közül ki-ki étvágya, kockázattűrő képessége és pénzügyi ismeretei függvényében választhat.
Annak is érdemes szemügyre venni az ajánlatokat, aki szerényebb tőkével rendelkezik, vagy csak viszonylag kis összeget tud rendszeresen megtakarítani.
A befektető célja, hogy a felhalmozott tőkéje után minél magasabb hozamot kapjon, míg a megtakarító azt szeretné, ha egy távolabbi időpontig sikerüljön a céljaihoz mérten elegendő pénzt felhalmoznia.
Milyen lehetőségek közül választhatnak azok, akiknek nincs felhalmozott tőkéjük, de szeretnének rendszeresen félretenni?
Elsősorban a megtakarítás célja határozza meg, hogy melyik megoldást válasszuk. Az vagyoni érték vagy pénzérték legyen? Dönthetünk az államilag támogatott konstrukciók mellett, amelyek hosszabb távra, legalább három-öt évre szólnak. Ám fektethetünk vagyoni értéket képviselő megoldásokba.
A magyar társadalom rendkívül “alulbiztosított”, nincs felkészülve a nyugdíjas évekre. Pedig számtalan jele van annak, hogy az állami rendszer nem tudja majd kielégíteni az igényt, és abban is tévhitben vagyunk, hogy hány évet töltünk nyugdíjban.
Azok a nők, akik elérték a hatvanöt éves kort, a statisztikák szerint huszonöt, a férfiak pedig tizennyolc évet élnek, ráadásul nyugdíjas éveik alatt jelentős időt töltenek betegségben. Egy harmincöt éves embernek még nagyon távolinak tűnik a nyugdíj, de ha tíz éven belül nem kezd el félretenni ilyen céllal, esetleg késő lesz.
Milyen összeget érdemes megtakarítani?
A legfontosabb, hogy mindenképpen gondoljunk a jövőre, tegyünk félre pénzt, ki-ki a saját lehetőségei szerint. Minél korábban kezdünk félretenni, annál kevesebbről kell lemondanunk havonta, és annál nagyobb lesz a tőke, amely majd nyugdíj-kiegészítésként szolgálhat.
2014 januártól az állam bevezette a nyugdíjcélú biztosítások támogatását. A minimum futamidő tíz év, és erre az időre a maximális támogatás 1,3 millió forint, amihez évente 650 ezer forintot kell félretenni. Ez az optimális befektetési összeg, de természetesen ennél kisebb összeggel is érdemes kihasználni az adójóváírást, és még inkább érdemes megkezdeni a nyugdíjcélú takarékoskodást.
Ám érdemes más lehetőségeket is megvizsgálni, figyelembe venni.
Minden forint fontos, minden pici félretett összeg nagy segítséget jelent a nyugdíjas évek alatt biztosan felmerülő szükségletek fedezésénél.
Egy konzultáción feltérképezzük az Ön pénzügyeit, meghatározzuk a céljait és lehetőségeit, valamint kialakítjuk a stratégiáját, ahol minden pénzügyi konstrukciót számításba veszünk.
Egy kötelezettségmentes konzultáció érdekében lépjen velem kapcsolatba itt:
A tanácsadás díjtalan és kötelezettségmentes.
Ha baráti, ismeretségi körében vannak olyanok, akik számára ez az információ hasznos lehet, biztosan örülni fognak, ha felhívja a figyelmüket rá. Előre is köszönik Önnek!