Befektetés – A válság nyertesei

Befektetés és a válság nyertesei

Németország 30 legfontosabb vállalata (DAX Index) 2020. február 12. óta elvesztette piaci értékének 28% -át. Az amerikai Dow Jones-index 23% -ot veszített ugyanebben az időszakban.

Egy befektetőnek két kérdést kell feltennie ebben az esetben magának:

Elképzelhető-e, hogy olyan vállalatok, mint a Mastercard, a Beiersdorf (Nivea) és a McDonalds, egyszeriben csupán egyharmadát, vagy csak a felét érjék az eredeti piaci értéküknek, mivel az árbevétel 2020-ban a korona-világjárvány miatt jelentősen visszaesett? És: Lehetséges-e, hogy ezek a vállalatok a világjárvány miatt tartósan kárt szenvedjenek el, vagy akár csődbe is mehetnek?

msci-world-index

MSCI World 1970-2020 – Hisztorikus hosszútávon emelkedő tendencia a világjárványok ellenére

Minden tőzsdei törés újabb lehetőségeket kínál!

Ha a válasz mindkét feni kérdésre nem volt, akkor jelenleg történelmi lehetőséggel állunk szemben. A legjobb vállalatokat kedvező áron vásárolhatjuk meg. Végkiárusításkor az emberek szívesen vásárolnak, miért ne tennénk így a tőzsdén is?

A privát banki vagyonkezelés során a legjobb piacvezetőkbe fektetünk be. Az eszközkezelés széles körű diverzifikációja csökkentheti a kockázatot és az esetleges veszteségeket. Továbbá az egyes vállalatoknál az árcsökkenések is mérsékelten befolyásolják az általános teljesítményt. Például a Nike piacvezetője jelenleg 21% kedvezménnyel kapható, a Walt Disney 28% -os kedvezménnyel. A német globális Henkel társaság (beleértve a Persil-t) 33% kedvezménnyel vásárolható a maximális árhoz viszonyítva.

Egy ilyen előnyös vételéből származó profit már csupán csak az eredeti ár visszaszerzésekor magasabb profitot termel, mint a tőzsdei értékvesztés. Így például egy 20% -os veszteség esetén plusz 25% -os, a 30% -os veszteség esetén plusz 43% -os és a 40% -os veszteségből való visszatérés plusz 66% -os profitot jelent.

Ne félj a rossz időzítéstől!

A kettős vagy kétirányú búvár-jelenség (double-dip) a tőzsdén azt jelenti, hogy az árcsökkenés után a piacok rövid távú fellendülését egy újabb, mélyebb visszaesés követi. Ez gyakran előfordul, ám hosszú távon nincs jelentősége. Ha a piacok felépülnek, akkor már csupán az árcsökkenésből kifolyólag is eleve hatalmas profitot szerzünk. És persze nemcsak a rövid távú fellendülés érdekében vásárolunk az adott vállalat részvényeiből, hanem a jövőbeni fejlesztési potenciálját és osztalékait is megvásároljuk a következő néhány évre, jelenleg történelmileg alacsony áron.

Az alább látható tanulmányok azt mutatják, hogy hosszú távon még a lehető legrosszabb időben történő befektetés is a legfontosabb vállalatokba, sokkal jövedelmezőbb, mint ha egyáltalán nem fektetnénk be. Az alábbi ábra azt mutatja, hogy az S&P 500 – az Egyesült Államok 500 legfontosabb vállalatába való befektetés milyen eredményt ért el 20 év alatt (1993-2013), attól függően, hogy évente 2000 USD-ral a lehető legjobb áron, vagy a lehető legrosszabb áron vásárolták. Még az a befektető is, aki 20 éven át évente a legrosszabb időben fektetett be az S&P 500-ba, még így is + 80% feletti értéknövekedést ért el!

S&P 500

Quelle: Riepe, 2013

Az időtartam ami számít, nem az időpont!

A múltbeli befektetési lehetőségek felfogása természetesen a személyes körülményektől, a kockázatviselési képességtől és a befektetési horizonttól függ.

De ha ezek a kritériumok egyeznek, és ha minőségi tételeket választunk ki, akkor a legendás befektető, Sir John Templeton szavai érvényesek: „A legjobb idő a befektetésre, ha van pénze. A történelem azt jelzi, hogy nem az időpont, hanem az idő számít. “

Szeretne Ön is a válság nyertese lennei? Ha igen, vegye fel velem a kapcsolatot itt:

    Az Ön neve: (kötelező)

    Az Ön email címe: (kötelező)

    Az Ön telefonszáma: (kötelező)

    Az Ön címe (település):

    Ez érdekel:







    Erre az e-mail címre kérem az újdonságokat, segítő útmutatásokat, cikkeket és kiemelt ajánlatokat is (eDM)!

    Jogi nyilatkozat

    Ez a kommentár vissza- és előretekint a folyamatosan változó piaci helyzetre, ennek ellenére nem használható fel egy bizonyos befektetői magatartás, vagy befektetési stratégia ajánlásaként, pl. eszközosztályok, vagy kvóták alapján. A piaci kommentár nem helyettesíti a befektetési tanácsadást és az említett értékpapír-fajták, nyersanyagok, vagy más befektetések vételére/eladására, vagy meghatározott vállalatokba/piacokba/üzletágakba való befektetésre vonatkozóan a bank részéről nem nyújt sem pénzügyi elemzést, sem ajánlatot, sem javaslatot. Az említett befektetési formák egyes befektetők számára alkalmatlanok lehetnek. A kockázatok feltárása, valamint befektető hozamra és kockázatra vonatkozó egyedi igényeinek tisztázása a befektetési tanácsadás körébe tartoznak.

    A részvények és egyéb értékpapírok, valamint az arany spekulatív befektetési formák, melyeknél magas árfolyam-, átváltási árfolyam változás és akár a befektetés teljes értékének elvesztése lehetséges.

    A múltbeli értékalakulás nem jelzi megbízhatóan előre a jövőbeli változásokat. A Bank nem garantálja a meghatározott eredmény elérését.
    Az adatok az elkészítés időpontjában rendelkezésre álló ismereteket és piaci becsléseket tükrözik, melyek megváltozhatnak. A feltüntetett adatok, számítások helyessége és hiánytalansága nincs garantálva. Az adóügyek kezelése nem része a piaci kommentárnak, vagy a befektetési tanácsadásnak.

    Forrás:  PARTNER BANK Aktiengesellschaft

    Vélemény, hozzászólás?

    Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

    Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .